Комплекс різноманітних господарських робіт, спрямованих на поліпшення умов існування, розмноження та збільшення чисельності мисливських тварин, підвищення продуктивності мисливських угідь.

Користувачі мисливських зобов’язані виконувати біотехнічні заходи, виділяти мисливські угіддя для охорони і відтворення мисливських тварин, визначати пропускну спроможність мисливських угідь та забезпечувати їх упорядкування.

Щоб зменшити негативний вплив людини на фауну і флору, компенсувати нанесений природі збиток, створити нормальну обстановку для існування дичини, у мисливських господарствах проводяться біотехнічні заходи. До них відносяться: зимова підгодівля мисливських тварин, поліпшення кормових, захисних і гніздопридатних властивостей угідь, боротьба зі шкідливими тваринами, акліматизація мисливських звірів і птахів, створення заказників, відтворювальних ділянок, регулювання статевовікової структури популяцій, а також проведення робіт із захисту мисливських тварин від інфекційних й інвазійних захворювань.

Біотехнія передбачає створення сприятливих умов існування тварин, поліпшення кормової бази мисливських угідь: посадка кормових рослин, підгодівля тварин у період голодування, включаючи мінеральні і вітамінні добавки. Створюються штучні захисні пристосування для тварин: посадки дерев, чагарників, високостеблових трав, ремізи або «ділянки спокою» в глухих, малодоступних місцях навіси і курені.

Збереженню поголів’я тварин у мисливських господарствах сприяє відстріл хижаків. Для боротьби із захворюваннями тварин проводять профілактичні і лікувальні заходи. Організується допомога тваринам при стихійних лихах (повенях, пожежах і інш.).