Рибальство та рибальське господарство

Рибальство – промислове добування риби, водних безхребетних і морських ссавців, а також любительське і спортивне рибальство та добування водних безхребетних у рибогосподарських водоймах.

Правила й об’єкти рибальства, порядок надання у користування рибогосподарських водойм, а також вимоги щодо ведення рибного господарства визначають в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У порядку загального використання об’єктів тваринного світу громадянам дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування.

Рибне господарство – галузь до якої належить добування, відтворення і збільшення запасів риби та інших водних організмів у природних та штучних водоймах. Господарство поділяється на рибальство, що має завдання ловити рибу і добувати морського звіра та рибництво – збереження і поліпшення рибних запасів у природних водоймах і розведення риби у штучних. Рибальство може бути промислове або любительське (спортивне).