Мисливське собаківництво – діяльність пов’язана з розведенням, вирощуванням, утриманням, обліком, підготовкою до полювання та використання собак мисливських порід під час полювання в мисливських угіддях.
У сезон полювання допуск собак мисливських порід в мисливські угіддя здійснюється за наявністю паспортів на них та за згодою користувачів цих угідь.
Натаскування, наганяння, муштрування, польові випробування і змагання собак мисливських порід, проводяться на спеціальних ділянках, визначених користувачем мисливських угідь в порядку що встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики і сфері лісового та мисливського господарства.
Виявлені в мисливських угіддях без нагляду собаки мисливських порід відловлюються, про що письмово повідомляються всеукраїнські громадські об’єднання, установчими документами яких передбачено здійснення діяльності у сфері мисливського собаківництва.
Власники собак мисливських порід, які допустили їх в мисливські угіддя без нагляду, несуть відповідальність як порушники правил полювання і відшкодовують користувачу мисливських угідь заподіяні при цьому збитки.
Організація обліку племінних собак мисливських порід їх реєстрація, видача паспортів на них здійснюється всеукраїнськими громадськими об’єднаннями, установчими документами яких передбачено здійснення діяльності у сфері мисливського собаківництва. Порядок обліку, реєстрації та видачі паспортів на собак мисливських порід встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового та мисливського господарства.
На 01 січня 2023 року у мисливців УТМР налічується 5101 собака мисливських порід із них 1733 собаки мають дипломи.