Чергові «ПОКРАЩЕННЯ» від народних обранців
Як було зазначено раніше, при Верховній Раді України, створено робочу групу (РГ) з питань удосконалення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання.
До її складу ввійшли і представники УТМР. Головою РГ став народний депутат України Олександр Матусевич, а співголовою – народний депутат України Ігор Марчук.
Вже 6 листопада відбулось перше ознайомче засідання РГ на яке, з невідомих причин, не було запрошено представників УТМР та ще ряд учасників групи – науковців, експертів. Причину ігнорування найбільшої мисливської громадської організації з’ясувати так і не вдалось.
Нещодавно учасникам РГ від імені Ігоря Марчука було передано кимось підготовлений проєкт Закону «Про мисливське господарство та полювання» (*Посилання під матеріалом), який, начебто, побудований на висновках проєкту Flag II. Зазначимо, що в ньому, брали участь і члени нашого Товариства, а його мисливська частина була реалізована ще в далекому 2016 році та викликала багато неоднозначних та дискусійніших питань.
Щодо "нового" проєкту Закону від співголови РГ, то на думку членів Всеукраїнської ради УТМР, мета документу направлена на знищення нашого Товариства! Це вже не перша спроба ліквідувати Товариство.
З цього приводу 16 грудня Всеукраїнською радою УТМР було направлено лист-звернення голові робочої групи Олександру Матусевичу.
У листі йдеться про позицію УТМР та про те, що саме турбує Товариство у запропонованому Законопроєкті. Адже автори проєкту цим документом планують запровадити:
грошові компенсації користувачами мисливськими угіддями землевласникам та землекористувачам за потрави (шкоду нанесену дикими тваринами);
надання доказів наявності коштів на рахунках у користувачів мисливських угідь для продовження термінів користування угіддями на перед терміном на 5 років;
заборону використання свинцевого шроту, що призведе до роззброєння цивільного населення та зменшить обороноздатність країни;
добування вовка по лімітам, чисельність якого за роки війни збільшилася в рази;
примушення мисливців витрачати кошти на вартісний страховий поліс і таке інше.
Ми вважаємо, що мисливське господарство в Україні – збиткове і потребує підтримки держави, а не навпаки – збільшення податків, зборів і витрат, тим більше під час дії воєнного стану та активних бойових дій. Натомість проєкт, представлений на розгляд робочій групі, вимагає від користувачів угідь та мисливців «поборів», як не власнику земельних ділянок, так державі, єдиним джерелом влади якої – є народ. Це шлях до повної руйнації мисливської галузі, яка зараз ледь тримається!
На нашу думку, новий законопроєкт має передбачати, у першу чергу, децентралізацію та дерегуляцію у галузі мисливського господарства, зменшення тиску на користувача, спрощення дозвільної системи для мисливців, відміну плати за користування мисливськими угіддями на тривалий період для подолання наслідків бойових дій та дії воєнного стану, скасування «щорічної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання», яка не відіграє жодної ролі ні для користувача, ні для держави.
Законопроєкт має сприяти також науковим та менеджерським підходам, які повинні сприяти збільшенню фауни та сталому використанню природних ресурсів, розвитку мисливської культури, традицій, збереженню та примноженню рідкісних і червонокнижних видів, покращенню взаємодії між мисливськими організаціями, місцевими громадами та суспільством в цілому.
Натомість цей Законопроєкт цього всього не враховує, не захищає інтереси найбільших мисливських громадських організацій, користувачів мисливських угідь та прав мисливців, а лобіює інтереси окремої групи людей.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що ігнорування наших зауважень та пропозицій НЕ СПРИЯТИМЕ збереженню державного мисливського фонду, збільшенню чисельності тварин та розширенню ареалу їх мешкання, захисту інтересів користувачів мисливських угідь та мисливців, а навпаки – призведе до негативних соціально-економічних та інших наслідків: занепаду мисливського господарства, зростання браконьєрства та епізоотій, різкого зменшення чисельності фауни, появи великих площ мисливських угідь з низьким бонітетом без господаря («державного мисливського резерву» (або запасу), які за свій кошт змушена буде утримувати та охороняти держава, що безумовно не відповідає її інтересам.
Посилання на проєкт нового Закону, наданого робочій групі: https://drive.google.com/file/d/12dOJpikkvWOYtGp0uZ8jmlGW9pJRbBnW/view?usp=sharing
Посилання на Лист-звернення членів Всеукраїнської ради УТМР: https://drive.google.com/file/d/1DHhgopflWv-Bif_F070FRzlHdiZiODwh/view?usp=sharing
#УТМР #мисливство #Держлісагентство #мисливське_законодавство #полювання #мисливська_політика