09.01.2025 14:26 давність новини: 27 дн.

Експертна думка науковця про «новий» проєкт мисливського закону

Анатолій ВОЛОХ: «Жодних проєвропейських тенденцій, окрім європейських цін на полювання і поборів з користувачів мисливських угідь в «новому» законопроєкті не передбачено, а біологічна складова не врахована зовсім».

Доктор біологічних наук, професор, експерт з мисливського господарства та полювання Анатолій Волох, днями висловив свою фахову думку про проєкт закону «Про мисливське господарство та полювання», який нещодавно було запропоновано робочій групі.

Варто зауважити, що Анатолій Михайлович – є членом робочої групи з напрацювання нового мисливського законодавства України при Верховній Раді, але якого, разом з іншими фахівцями та представниками УТМР, з невідомих причин, не було запрошено на установче засідання цієї групи.

Нагадаємо, що досі невідомо, хто є авторами законопроєкту, який було представлено робочій групі її співголовою, народним депутат України Ігорем Марчуком.

Нам відомо, що керівниками групи було створено окрему, закриту, таємну групу обраних, які продовжують обговорювати та працювати над цим проєктом закону незважаючи на те, що він викликав резонанс серед мисливської спільноти.

Повертаючись до думок та позиції Анатолія Волоха, то вони багато в чому співпадають з думками нашого Товариства. Детальніше з позицією УТМР щодо «нового» законопроєкту можна ознайомитись за посиланням:
ttps://www.facebook.com/HUNTERSUKRAINE/posts/pfbid02Z4nx9NAYDaWgQhkkbdwJNuGE9TwNKCYsA8hhNVrSRb92XjV2cH7MBc6n6DHbsB4Ll

Анатолій Михайлович впевнений, що стагнація мисливської галузі в Україні розпочалась з руйнації структури мисливського господарства, обмеження прав та нівелювання державою ролі громадських мисливських організацій, зокрема Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР.

Науковець переконаний, що головне, на чому має базуватись новий мисливський закон – це приведення нашого законодавства до відповідних вимог європейських країн. На його думку, це стосується не лише мисливської, а й інших галузей, в тому числі природно-заповідного фонду, в якому, до речі, в країнах ЄС дозволено полювання. Про це в проєкті не згадано жодного слова.

«У запропонованому проєкті з’явились руйнівні для галузі фінансові навантаження на мисливців та користувачів мисливських угідь. Спостерігається намагання в даний, воєнний час збільшити обмеження прав та повноважень користувачів через створення додаткових «контролюючих» структур у завуальованому вигляді. Все це нині – неприпустимо!

Необхідно не затягувати зашморг на шиї користувачів мисливських угідь і мисливців, а децентралізувати системи дозволів та контролю. Не повинно ціле відомство погоджувати дозвільні документи для користувачів та вирішувати кому передати мисливські угіддя. Це призводить до зайвої бюрократії та корупції. Ці питання мають вирішуватись на рівні області-району, як в розвинених країнах ЄС», – вважає Анатолій Волох.

«Зміна термінів на сумнівні, запровадження відшкодування за потрави, лобіювання сумнозвісних карток обліку добутої дичини, біологічно необґрунтованих строків полювання, порядку отримання угідь з ознаками корупції та тіньових схемами... – все це в «новому» законопроєкті виглядає, як спроба знищення мисливської галузі, враховуючи ситуацію в країні», – переконаний науковець.

P.S. На це звернення Анатолій Волох отримав відповідь від співголови робочої групи Ігоря Марчука, де він звинуватив науковця в некомпетенції та зарахував Анатолія Михайловича до «функціонерів минулого, які ще й досі оперують та марять категоріями часів біглого януковича».

З усіма думками провідного науковця в галузі мисливського господарства Анатолія Волоха, які він виклав у Зверненні до робочої групи, ви можете ознайомитись за посиланням, яке міститься у першому коментарі.

*Анатолій Волох – доктор біологічних наук, професор, керівник експедиції з мисливського впорядкування угідь Таврійського державного агроеклогічного університету імені Д. Моторного, екстраординарний член Німецького товариства досліджень диких тварин і полювання, Заслужений діяч науки та техніки України.

#УТМР #мисливство #Держлісагентство #мисливське_законодавство #полювання #мисливська_політика