Ентузіасти, які бережуть природу
Василь ЖИРУН – голова Олександрівської районної організації Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР, що на Кіровоградщині, розповів про робочі будні організації:
– До повномасштабного вторгнення рф в Україну кількість мисливців, що є членами нашої громадської районної організації, складала майже 300 осіб, але після 24 лютого 2022 року багато наших мисливців пішли захищати Батьківщину добровольцями. Щиро дякую їм за мужність, сміливість та патріотизм.
На жаль, дехто з них поліг смертю хоробрих… Світла і вічна їм пам’ять. На 1 січня нинішнього року на обліку залишилося 194 мисливці, з яких майже половина пенсіонери за віком, а інші, які молодшого віку, працюють у критичній інфраструктурі, вчителями, медпрацівниками, правоохоронцями, енергетиками, рятувальниками. І наше головне завдання – турбота про диких тварин. Зрозуміло, що взимку їм найважче. Тому влітку та восени ми заготовили 8 тонн сіна, 4,1 тонни кукурудзи у качанах, 300 віників, 7,9 тонни зерновідходів, 3 тонни кормових буряків, 400 кілограмів солі кормової. Про запас кормів дбають первинні мисливські колективи разом з єгерями. Завжди до цієї роботи долучаюся безпосередньо я та члени моєї сім’ї.
Загалом на Олександрівщині десять первинних організацій (колективів). Їх голови постійно дуже відповідально і з розумінням ставляться до своєї справи. До того ж, завжди разом з єгерями виконують поставлені їм завдання відповідно до Статуту Товариства.
Ще до початку повномасштабного вторгнен ня тенденція до збереження тваринного світу в Україні була позитивною. Але воєнний стан і, відповідно, заборона на полювання, на жаль, негативно вплинули на розвиток фауни. Згідно з останньою таксацією (обліком), у нашій місцевості значно зросла кількість вовків, хоча до цього часу у нас їх не було. А кількість лисиць збільшилась майже у чотири з половиною рази. Ці показники негативно вплинули на ріст популяції інших видів тварин, зокрема, зайця сірого, їх стало трохи менше, аніж було до заборони полювання.
У минулому році Кіровоградська ОВА дозволила регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин, зокрема, лисиці. Бригади мисливців у присутності єгерів провели відстріл лисиць у період із листопада 2024 року по 23 лютого 2025 року. Тварини були передані для лабораторних досліджень на сказ. Результати показали, що у 16 відсотків від загальної кількості тварин виявили це захворювання.
Зауважу, що навіть після проведення регулювання чисельності лисиць їх кількість зменшилася, та кількість голів у цьому році все одно перевищує у півтора рази норму.
Охорону мисливських угідь мисливці здійснюють майже цілодобово. Цьому сприяє практика, яку ми запровадили, а саме – встановлення фото пасток на проблемних ділянках, там, де є підозра у вчиненні браконьєрських дій. І це дає певні позитивні результати. Перший, запобігання незаконним діям щодо полювання. Другий, контроль ділянки цілодобово у реальному часі. І третій, облік видів та кількісті мисливських тварин в обході. Зазначу, охорона проводиться майже безкоштовно, на ентузіазмі.
Дякую головам наших первинних колективів та єгерям за активну участь у житті спільноти, допомогу та розуміння, а саме – Віталію Гевелу, Олександру Гудзю, Геннадію Даниленку, Микола Савченку, Сергію Салію та Миколі Скотарю. Подяка і мисливцю, який постійно бере активну участь у житті нашої спільноти і завжди йде на зустріч та надає допомогу, Андрію Заїченку. Та найбільші слова вдячності – нашим захисникам, які відбивають атаки ворога на різних напрямках. Честь і повага їм за те, що ми у відносно спокійному регіоні можемо жити і працювати.
Україна переможе!
Джерело: Видання «Вперед»
#УТМР #мисливське_господарство #біотехнія #мисливцідбають