12.05.2025 14:26 давність новини: 7 дн.

Спільна справа заради збереження природи

Не зважаючи на важку економічну ситуацію в країні, воєнний стан та мобілізацію, на Рівненщині продовжує працювати Зарічненська районна організація Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР.

Іван Горбачевський – голова районної організації, розповідає, що, на жаль, за роки повномасштабної агресії рф, кількість їх членів скоротилась. Хтось пішов на фронт захищати країну, частина людей втратила фінансову спроможність та й заборона полювання, теж відіграла свою негативну роль.

Тим часом зобов’язання організації перед державою, як користувача мисливських угідь, ніхто не скасовував. Тож охорона мисливських угідь, біотехнічні заходи, підгодівля диких тварин – виконуються і, переважно, на добровільних засадах.

Щільність диких тварин в угіддях організації тримається у межах норми. Поголів’я дичини останні роки, навіть, збільшується і це заслуга, в першу чергу, колективу організації, який разом з єгерями в 2021 році побудував два вольєри. Один – в Привітовці для кабана та ще один – в Муравині для оленя.

Разом з тим, кількість хижаків теж має тенденцію до зростання, але в організації намагаються це тримати під контролем. За рік добуто 15 лисиць, 4 шакали та 3 вовки.

Також проводиться робота у співпраці з держприкордонслужбою та військовими.

У квітні цього року українські прикордонники виявили пораненого птаха, який потребував негайної допомоги. Це був орлан-білохвіст – рідкісний хижий птах, занесений до Червоної книги України.

Військові звернулись за допомогою до єгеря Зарічненської РО УТМР Сергія Бабича, який допоміг оперативно доставити пернатого постраждальця до ветеринарної клініки. Там птаху надали необхідну медичну допомогу.

Після успішного лікування та реабілітації орлана випустили на волю у природне середовище. За словами ветеринарів та єгерів, птах повністю відновився повернувся до звичного життя у дикій природі.

Такі випадки свідчать про важливість відповідального ставлення до дикої природи та ролі співпраці між прикордонниками, єгерськими службами, ветеринарами та суспільством у збереженні біорізноманіття України.

Тож нині, у часи коли вирішується подальша доля країни, суспільству потрібно консолідуватись, співпрацювати, прислуховуватись до фахівців, а не до невігласів та диванних експертів, які намагаються знищити мисливську галузь. Зараз вкрай необхідно підтримувати професіоналів своєї справи, які працюють на економіку та разом піклуватись про довкілля.

Ми маємо робимо одну спільну справу, заради наших дітей, нашої природи та нашої країни.

#УТМР #мисливське_господарство #біотехнія #мисливцідбають