31.01.2025 15:46 давність новини: 5 дн.

Володимир ПРИЙМАК: "З лисицею треба боротися, бо це є біда..."

У п'яти громадах Івано-Франківського району до лютого 2025 року дозволили відстріл лисиць та шакалів. Потреба регуляції популяції цих тварин є в Івано-Франківській, Тисменицькій, Єзупільській, Ямницькій і Загвіздянській громадах.

Про це розповів голова Тисменицької районної організації Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР, що на Франківщині, Володимир ПРИЙМАК.

За його словами, у цих громадах спостерігається збільшення кількості лисиць, які є переносником сказу. Зокрема, у Тисменицькій громаді у 2024 році зафіксували три випадки сказу у цих тварин, каже Володимир Приймак.

"З лисицею треба боротися, бо це є біда. Окрім лисиці, у нас ще додався непритаманний нашому регіону вид, як шакал. Вони в нас "гостюють" вже другий рік підряд. Їх - велика кількість. І я думаю, що ми ще багато чого не бачимо, що твориться у мисливських лісових угіддях, тому що полювання заборонено і мисливці не можуть, як колись, піти на кабана, козулю, зайця...", - говорить Володимир Приймак.

З його слів, перших шакалів в області зафіксували в січні 2024 року. Тоді тварину збила автівка у Березівці. Люди звернулися в Тисменицьку районну організацію УТМР, бо не знали, що це за звір. Тоді фахівці виїхали на місце події та з'ясували, що це - шакал. Згодом цих тварин побачили й у селі Липівка під час об'їзду угідь, а 19 січня 2025 року - й у Братківцях.

"Шакали подобали цю місцину, бо тут є дуже багато занедбаних водойм, ставів, які позаростали очеретами, а вони люблять болотисту місцевість. Ці тварини живуть групами, як і вовки. А от лисиці - це одинаки", - пояснює Володимир Приймак.

Лисиць та шакалів бачили у Братківцях, додає староста села Назар Рибак.

"Дуже багато людей звертаються, кажуть, що лисиці вже почали до господарств підходити, красти курей, гусей. Тим більше лисиця переносить багато всяких інфекцій, тому й домашні улюбленці - собаки та коти, можуть набратися цього лиха", - говорить Назар Рибак.
Регулювання популяції лисиць та шакалів проводять мисливці та єгері районного товариства Українського товариства мисливців та рибалок.

"Під час цих заходів має бути обов'язково присутній керівник УТМР та єгерська служба, представники поліції.

На жаль мисливці, яких ми зараз залучаємо, старші 60 років, бо молоді хлопці, переважно, у війську", - зауважує Володимир Приймак.

У громадах назріває ще одна небезпека - збільшення кількості дикого кабана, який є переносником африканської чуми свиней, додає голова Тисменицької районної організації Українського товариства мисливців та рибалок.

Джерело: https://suspilne.media/ivano-frankivsk

#УТМР #мисливство #хижаки_в_Україні #лисиця #вовк #шакали #сказ #Держпродспоживслужба #АЧС