Авто – для фронту, корми – для дичини
Голові Рогатинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР), що на Івано-Франківщині, МИЦАКУ Івану Федоровичу – 72 роки, але це не заважає йому мати активну позицію – опікуватись організацією і допомагати Збройним Силам України.
– Від початку повномасштабного вторгнення рф, від тоді, як було запроваджено воєнний стан, наша організація втратила свої основні надходження, адже полювання заборонено Івано-Франківською обласною військовою адміністрацією (ОВА).
Ми втратили і частину співробітників та мисливців – членів нашого Товариства. Більшість з них нині захищає країну від окупантів.
В минулому році в нашій організації залишилось лише 120 членів Товариства, які заплатили внески. Їх вартість у нас єдина на всю область – 1 тис. грн. Але зібраних коштів нам не вистачає навіть на те, щоб заплатити податки та купити деякі корми. Від зарплат ми відмовились. Всі ті, хто ще залишився працювати в організації, а це пара-трійка людей, займаються цією справою на добровільних засадах. Охорона угідь та підгодівля дичини лише на їхніх плечах. Важко.
Тими силами, що нині маємо, справлятись із завданнями, які постають перед Товариством, майже неможливо. Хижака в угіддях розвелось – тьма, його чисельність нині в кілька разів перевищує норму, особливо лисиці. Це катастрофа. Але регулювати чисельність хижаків мисливці не мають права – заборонено ОВА. Тому це велика проблема. На Франківщині також вже з’явився вовк та шакал. Це, рано чи пізно, не мине і наш район.
Місцева влада підходить з розумінням до наших проблем, підтримують запит на те, що регулювання чисельності із залученням мисливців має бути. Про це просять і місцеві жителі, які страждають від хижака. Старости і голови ОТГ звертались неодноразово до ОВА, проте там усі наші ініціативи – ігноруються. Таке ставлення влади до проблем – негативно впливає на життя місцевих мешканців. Епідеміологічна ситуація теж погіршується.
Але не зважаючи на скрутну ситуацію в організації, ми намагаємось допомагати нашим хлопцям на фронті. Разом з «Волонтерським центром» доставляємо автомобілі для фронту. Це переважно техніка з-за кордону: Великої Британії, Німеччини, Франції... Автомобілі викуповуються за кошти Центру, спонсорів, меценатів, за кошти наших земляків, які нині працюють закордоном і донатять. Я, особисто, за ці два роки через «Волонтерський центр» вже доправив на передову 11 автівок.
Сподіваємось на те, що влада піде нам на зустріч, дослухається і дозволить залучати мисливців до нашої господарської діяльності, підпише цьогоріч Ліміти, Норми та Накази користувачам мисливських угідь. Тоді у нас з’явиться більше можливостей, у тому числі фінансових і для стабілізації ситуації в організації, і для більшої допомоги нашим воїнам.