Проєкт закону в овечій шкурі
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило проєкт Закону під назвою «Про внесення змін до деяких законів України в частині імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо збереження тваринного і рослинного світу України».
Цей документ не став для нас дивиною, адже він був анонсований представниками так званих зоозахисних організацій під час прес-конференції на початку цього року. На заході був присутній і перший заступник Міндовкілля Краснолуцький, який підтримав ініціаторів.
Одразу зазначимо, що Всеукраїнська рада Українського товариства мисливців і рибалок НЕ ПІДТРИМУЄ вищевказаний Законопроєкт, адже ним пропонується внести зміни у Закон України «Про мисливське господарство та полювання», зокрема у ст. 33, заборонивши єгерям регулювати чисельність вовка, що нині належить до їхніх службових обов’язків і здійснюється без спеціального на це дозволу впродовж року. Також пропонується виключити можливість добування вовка мисливцями, які мають дозвіл на полювання на інші мисливські види тварин.
Таке обмеження регулювання чисельності вовка є безпідставним і призведе до його різкого збільшення. Доказом цього є нинішня дворічна заборона полювання в Україні, в тому числі на вовка. В наслідок цього стабільна останні кілька років популяція вовка у 2 тис. голів нині зросла до 2900 особин. Місцеві мешканці повідомляють про те, що вовки вже заходять в межі населених пунктів, що спричиняю напругу в суспільстві.
Але не лише про вовка йдеться в законодавчій ініціативі Міндовкілля. Проєктом Закону пропонується взагалі заборонити регулювання чисельності бродячих котів у мисливських угіддях, які є вкрай шкідливими та є джерелом розповсюдження сказу.
Також Міндовкілля прагне заборонити використання в Україні арбалетів та луків на полюванні. Тим часом цей вид полювання є популярним у понад 132 країнах світу та заохочуються у 20 країнах (переважно в ЄС). Там мисливці з луками та арбалетами мають привілеї в сезоні полювання, вартості ліцензій та ділянкам, де можна полювати лише з цією зброєю, адже вона гуманніша, ніж полювання з вогнепальною.
Варто акцентувати увагу, що посилання Міндовкілля і зооактивістів на те, що даний Законопроєкт викликаний вимогою імплементації українського законодавства до норм і законів ЄС – є маніпуляцією, адже Конвенція 1979 року про охорону дикої флори і фауни до якої приєдналась Україна НЕ забороняє регулювання чисельності вовка та бродячих котів, а також використання мисливцями арбалетів та луків.
І на останок. Законопроєкт пропонує спрощення процедури включення видів диких тварин до Червоної книги України та ускладнення виключення їх з неї.
Тож Всеукраїнська рада УТМР проти такого проєкту Закону і з свого боку прикладе максимум зусиль, щоб не допустити ініціатив, які негативно впливатимуть на мисливську галузь і Товариство.
Посилання на лист ВР УТМР до Міндовкілля: тут!
Посилання на Законопроєкт Міндовкілля: тут!